« Studeni 2021 »

Natječaj za upis učenika u I. razred srednje škole
u školskoj godini 2023./2024.

Informacije o programima, popis predmeta posebno važnih za upis i elemente vrednovanja mogu se pronaći na poveznici:

https://www.upisi.hr/upisi/OdabirSkole -  OBRAZOVNI PROGRAMI

Obavještavamo sve učenike i roditelje da je od ove godine uvedena mogućnost dostave prijavnica za upis u srednju školu i upisnica u srednju školu, kao i ostalih dokumenata važnih za upis (dokument o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis, dokument kojim učenik ostvaruje pravo na izravni upis, dokument kojim učenik ostvaruje pravo na dodatni  bod, i dr.) osobno ili elektroničkim putem (skenirano ili slikano).

• Dokumentaciju potrebnu za upis škola će zaprimati od 10. do 12. srpnja 2023. elektroničkim putem na e-mail: tszupisi@gmail.com

• od 10. do 12. srpnja 2022. od 9,00 do 13,00 sati dokumentacija se može donijeti osobno​

​Napominjemo da su učenici koji su ostvarili izravan upis odnosno imaju dodatne bodove, dužni dostaviti dokumentaciju na temelju koje su ostvarili navedeno pravo.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju.

Kandidat svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici dostupnoj na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr), koju je dužan dostaviti u srednju školu u kojoj je ostvario pravo upisa do roka navedenoga u Kalendaru. Upisnica je obrazac koji sadrži osnovne informacije o obrazovnom programu ili programima u koje je kandidat stekao pravo upisa.

Nakon što kandidat potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici i dostavi je srednjoj školi zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom sukladno poglavlju Kalendar, kandidat je upisan u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024.

Ako kandidat zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima dostaviti potpisanu upisnicu za upis u I. razred, dužan ju je dostaviti njegov roditelj/skrbnik.

Roditelj/skrbnik može donijeti upisnicu osobno u srednju školu ili je dostaviti elektroničkim putem (skeniranu ili slikanu) na e-adresu školske ustanove. Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.