Učenički servis

od listopada 2004. do danas

« Listopad 2020 »

Natječaj za upis učenika u 1. razred srednje škole
u školskoj godini 2020./2021.

Informacije o programima, popis predmeta posebno važnih za upis i elemente vrednovanja mogu se pronaći na poveznici:

https://www.upisi.hr/upisi/OdabirSkole -  OBRAZOVNI PROGRAMI

Obavještavamo sve učenike i roditelje da je od ove godine uvedena mogućnost dostave prijavnica za upis u srednju školu i upisnica u srednju školu, kao i ostalih dokumenata važnih za upis (dokument o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis, dokument kojim učenik ostvaruje pravo na izravni upis, dokument kojim učenik ostvaruje pravo na dodatni  bod, i dr.) osobno ili elektroničkim putem (skenirano ili slikano).

• Dokumentaciju potrebnu za upis škola će zaprimati od 27. do 31. srpnja 2020. elektroničkim putem na e-mail: tszupisi@gmail.com

• 27. i 28.srpnja 2020. od 9, 00 do 15,00 sati dokumentacija se može donijeti osobno​

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju.

Kandidat svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici dostupnoj na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr), koju je dužan dostaviti u srednju školu u kojoj je ostvario pravo upisa do roka navedenoga u Kalendaru. Upisnica je obrazac koji sadrži osnovne informacije o obrazovnom programu ili programima u koje je kandidat stekao pravo upisa.

Nakon što kandidat potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici i dostavi je srednjoj školi zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom sukladno poglavlju Kalendar, kandidat je upisan u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021.

Ako kandidat zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima dostaviti potpisanu upisnicu za upis u I. razred, dužan ju je dostaviti njegov roditelj/skrbnik.

Roditelj/skrbnik može donijeti upisnicu osobno u srednju školu ili je dostaviti elektroničkim putem (skeniranu ili slikanu) na e-adresu školske ustanove Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.