Izdavanje ugovora

Informacije za poslodavce
Važne zakonske odredbe
Ponuda poslova

Za izdavanje ugovora potrebno je osobno u učenički servis, ili na e-mail učeničkog servisa ucenici.servis@gmail.com) dostaviti:

Ako je poslodavac već radio sa Servisom , a nije mijenjao ništa u podacima, potrebno je popuniti samo dio koji se odnosi na uputnicu.

Bez navedenog popunjenog obrasca ugovor ne izdajemo.

•  VAŽNO!

Ugovori se podižu tijekom zimskih, proljetnih i ljetnih praznika tj. za vrijeme kada je dozvoljen rad redovitih učenika srednjih škola.

Najranije podizanje ugovora je tjedan dana prije početka praznika.

Ugovori se preuzimaju na porti Tehničke škole Zagreb, na adresi Palmotićeva 84, uz predočenje članske te osobne iskaznice, dok se ugovori za poslodavce sa sjedištem izvan županije Grada Zagreba i Zagrebačke županije šalju redovnom poštom.

Ugovori se ne izdaju retroaktivno tj. unazad (npr. u vrijeme ljetnih praznika za rad obavljen u zimskom periodu ili za rad izvršen tijekom srpnja, u kolovozu itd. zbog obveze servisa na zakonom propisanu prijavu).

Ugovor sklapa maloljetni redoviti učenik uz supotpis zakonskog zastupnika  ili skrbnika i naručitelja posla, a uz posredovanje srednjoškolske ustanove.

Nakon obavljenog posla poslodavac je dužan popuniti ugovor sa stvarnim brojem sati rada, iznosom zarade učenika i opisom poslova te svojim potpisom i pečatom ovjeriti sve primjerke ugovora.

Popunjeni ugovor se dostavlja na portu škole osobno ili redovnom poštom, na adresu Tehničke škole Zagreb, Palmotićeva 84.

PONIŠTENJE UGOVORA

Poslodavac odnosno učenik dužan je Učeničkom servisu izvršiti povrat izdanog ugovora u roku od 4 dana od dana kada je učenik trebao stupiti na rad, a iz nekog razloga je to otkazao. U koliko to ne učini niti učenik niti poslodavac Servis će izvršiti brisanje iz evidencije kako učenika tako i poslodavca odnosno biti će  im onemogućeno korištenje usluga Učeničkog servisa.

KOME SE NE IZDAJU UGOVORI

•    Učenički servis ne izdaje radne ugovore za:
  • učenike koji rade na benzinskim postajama  na poslovima pranja  automobilskih stakala,
  • učenike koji pohađaju večernje škole, dokvalifikacije, prekvalifikacije i dopisne škole,
  • za učenike koji obavljaju praktičnu nastavu u radnim organizacijama,
  • za poslodavce koji se bave djelatnostima u kojima temeljem zakona ne smiju raditi učenici srednjih škola,
  • za učenike čije srednjoškolske ustanove nemaju potpisan sporazum s Učeničkim servisom.

Za rad u skladištu, trgovini ili kafiću u sklopu benzinske pumpe ugovori se izdaju s tim da je na uputnici potrebno upisati koji posao će učenik obavljati.

Učenički servis Tehničke škole Zagreb