Ovaj tjedan: 5
Danas: 5
NATJECANJA ŠSD LOKOMOTIVA TŠZ
Autor: Jadranko Milanović, 6. 7. 2022.

Cilj školskog sportskog društva, nakon prošlogodišnje zabrane održavanja natjecanja zbog pandemije, bio je uključivanje što većeg broja učenika u izvannastavne školske sportske aktivnosti.

Učenici su se, uz primjenu propisanih epidemioloških mjera, mogli natjecati u sportovima: FUTSAL, KOŠARKA, BADMINTON, KROS, ATLETIKA, PLIVANJE, SKIJANJE, RUKOMET, ODBOJKA, ŠAH i STOLNI TENIS.

I. i II. kolo Prvenstva Grada Zagreba u atletici za mladiće srednjih škola održano je u listopadu i travnju na atletskom stadionu Sportskog parka Mladost. Naši dečki sudjelovali su u disciplinama trčanja na 100m, 400m, 800m, 1500m, Skok u vis te Štafeta 100+200+300+400m. Ostvarili smo plasman na 24. mjesto ekipnog poretka od ukupno 35 prijavljenih srednjih škola. Diplomu za osvojeno treće mjesto pojedinačno u disciplini 800 metara dobio je Domagoj Vuković.

Futsal prvenstvo Grada Zagreba za mladiće srednjih škola je počelo 9. listopada. Prva dva kola su naši dečki bili iznimno raspoloženi i uspješni. U prvoj utakmici pobijedili smo učenike Veterinarske škole (8-0), a u drugoj utakmici upisali pobjedu protiv Islamske gimnazije (10-0). Naredne utakmice odigrali smo 20. studenog. Zbog produženog vikenda bez nastave, ekipa je nastupila u izmijenjenom sastavu te smo ubilježili poraz protiv X. gimnazije (3-2) i II. gimnazije (5-1) i tako ispali iz daljnjeg natjecanja.

Prvenstvo Grada Zagreba u krosu za mladiće srednjih škola održano je u srijedu, 20. listopada 2021. godine na Bundeku. Sudjelovali su i naši dečki te smo ostvarili plasman na 15. mjesto ekipnog poretka od ukupno 35 prijavljenih srednjih škola. Domagoj Vuković u pojedinačnom plasmanu osvojio je 11. mjesto.

Učenici naše škole nastupili su na prvenstvu Grada Zagreba u košarci za mladiće srednjih škola 23. listopada. U prvoj utakmici izgubili smo (42-34) od učenika Gimnazije Lucijana Vranjanina, a u drugoj, protiv VII. gimnazije nismo nastupili zbog igrača u izolaciji i tako završili natjecanje.

Prvenstvo Grada Zagreba u badmintonu za mladiće srednjih škola odigrano je 28. listopada. Naši učenici su osvojili prvo mjesto i tako se plasirali na Državno natjecanje u Poreču od 22. do 24. studenog 2021. godine. Odličan nastup u Poreču okrunili su zlatnom medaljom i na državnoj razini. Prvo mjesto za Tehničku školu Zagreb osvojili su: Ivor Zekan (3.e2), Marko Franulović (4.g), Toni Krištić (4.g) i Vid Matanić (4.g) pod vodstvom mentora Roberta Kovačeva.

Učenici su također sudjelovali u organiziranom natjecanju ŠSSGZ u skijanju i stolnom tenisu, a djevojke u atletici i odbojci na pijesku.

Rukomet, šah i plivanje ove godine nisu pobudili interes dovoljnog broja učenika za sudjelovanje na službenim natjecanjima.

Naši učenici i mentori, u konkurenciji velikog broja srednjih škola grada Zagreba, dostojno su i u duhu fair play-a prezentirali Tehničku školu Zagreb na ovogodišnjim sportskim natjecanjima.

Mentori: Robert Kovačev i Jadranko Milanović